Autor:
Tartu Ülikooli eetikakeskus

Eetikakeskus tunnustas haridusasutuste pidajaid

Tartu Ülikooli eetikakeskus tunnustas 13. detsembril kolme omavalitsuse haridusjuhte, kes analüüsisid oma kogukonna hariduselu.

Juba kolmandat aastat pakkus TÜ eetikakeskus kooli- ja lasteaiapidajatele võimalust kaasa teha väärtuspõhise hariduse programmis, milles osalejad koostasid eneseanalüüsi, mis toetab haridusasutuste pidajat teadlike valikute tegemisel hariduselus ja arendustegevuste planeerimisel.

Esimest korda andis keskus välja ka logo ja tiitli „Väärtuspõhise hariduse teerajaja 2022“, mis antakse haridusasutuse pidajatele väärtuspõhise haridusruumi loomise eest.

Selle tunnustuse pälvisid:

  • Kadri Linder (Põhja-Sakala vallavalitsus)
  • Marju Randlepp  (Rae vallavalitsus) ja
  • Anu Kirsman (Kuusalu vallavalitsus).

Kohalikele omavalitsustele suunatud väärtusarenduse edendamise programmi korraldas eetikakeskus kolmandat. 2020. aastal osales programmis viis omavalitsust (Tapa vald, Saarde vald, Häädemeeste vald, Rae vald ja Türi vald) ning 2021. aastal neli (Haapsalu linn, Loksa linn, Elva vald ja Luunja vald).

Kohalikele omavalitsustele suunatud programmi korraldab Tartu Ülikooli eetikakeskus Haridus- ja Teadusministeeriumi riikliku programmi „Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013“ jätkuprogrammi 2021–2026 raames.

Tiitli „Väärtuspõhise hariduse teerajaja“ statuut on leitav eetikaveebis.

 

Päisefotol Kadri Linder oma tunnustust vastu võtmas. Foto: TÜ eetikakeskus

Pildil on väärtuskasvatuse konverentsi tunnustuse saajad diplomitega seismas

Selgusid aasta tublimad väärtuskasvatust edendavad koolid ja lasteaiad

Mari-Liis Nummert ja president Alar Karis

Väärtuspõhise hariduse edendaja Mari-Liis Nummert pälvis Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore haridustegelase preemia

100 semestrit ülikoolis teenetemärk

Selgunud on Tartu Ülikooli teenetemärkide kavalerid