Autor:
Pexels.com

Hea kooli ja hea lasteaia eneseanalüüside tähtaeg läheneb!

Konkursside „Hea kool kui väärtuspõhine kool“ ja „Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed“ vahetähtajani on jäänud veel kaks nädalat.

Eelmisel aastal 10. väärtuskasvatuse konverentsil tiitlid „Väärtuskasvatuse kool“ ja „Väärtuskasvatuse lasteaed“ pälvinud koolid ja lasteaed vastasid küsimusele, miks konkursil osaleda?

Tiitli „Väärtuskasvatuse kool 2017“ pälvinud Tartu Kivilinna Kooli direktor Karin Lukk on veendunud, et väärtuskasvatuse kooli konkurss on hea võimalus heita sügavam pilk oma kooli tegemistesse ning saada kindlust,  kas suund, kuhu liigutakse, on ikka see, kuhu tahetakse välja jõuda. „Kuigi öeldakse, et me õpime midagi tehes, siis tegelikult õpime analüüsides seda, mida oleme teinud,“ lisab Lukk.

„Õppeaasta eesmärkide sõnastamine on muutunud hea kooli koolituste ja töö kirjutamise abil efektiivsemaks,“ arvab Malle Õiglas, „Väärtuskasvatuse kool 2017“ tiitli saanud Haapsalu Linna Algkooli direktor. Õiglas lisab, et Haapsalu linnavalitsus aktsepteerib konkursitööd sisehindamisaruandena, seega on analüüsi kirjutamine hea kooli mudelile toetudes koolipere tegemiste loomulik osa.

Viive Vellemaa, „Väärtuskasvatuse lasteaia 2017“ tiitli pälvinud Tartu lasteaia Lotte direktor arvab samuti, et konkursitöö kirjutamine aitab luua juba tehtud tööle tähendust, tunda rõõmu tulemustest ning luua meeskonnas ühtsustunnet. „Toetava kriitilise sõbra pilgu läbi said selgemini välja toodud ka lasteaia tugevused,“ selgitab Vellemaa, kuidas konkursiprotsessis saadav toetus aitab lasteaeda arendada.

Eneseanalüüsid palume esitada hiljemalt 7. mail aadressile eetika [ät] eetika.ee, aga selleks ajaks ei pea töö lõpuni viimistletud olema ning esitada võib ka analüüsi kava.

Konkursil osalemisega kandideerivad koolid tunnustustele „Hea kooli teerajaja 2018“, „Hea kooli edendaja 2018“, „Hea kooli ekspert 2018“ ja „Väärtuskasvatuse kool 2018“.

Lasteaiad kandideerivad tiitlitele „Hea lasteaia teerajaja 2018“, „Hea lasteaia edendaja 2018“, „Hea lasteaia ekspert 2018“ ja „Väärtuskasvatuse lasteaed 2018“.

 

Konkursitöö kirjutamise juhendid koolidele.

Konkursitöö kirjutamise juhendid lasteaedadele.

Loe ka korduma kippuvate küsimuste rubriiki!

Konkursid toimuvad Haridus- ja Teadusministeeriumi riikliku programmi „Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013“ jätkuprogrammi 2015–2020 raames.

 

Lisainfo

Nele Punnar
TÜ eetikakeskuse projektijuht
tel: +372 538 48320
nele.punnar [ät] ut.ee

Navi lastelaager

Kas ikka tasub Ida-Virumaale õpetajaks minna?

Pildil on avaras saalis inimesed istumas laua taga

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad saavad eestikeelsele õppele üleminekul tuge Tartu lasteaedade kogemustest

Illustratiivne visuaal

Refleksioonipõhine lähenemine toetab teaduseetika arendamist