Autor:
Pexels.com

Hea lasteaia tunnustusprogrammi esimene tähtaeg läheneb!

Tunnustusprogrammi „Hea lasteaed kui väärtuspõhine lasteaed“ vahetähtaeg on juba kahe nädala pärast! Esimeseks tähtajaks ootame osaleja eneseanalüüsi kava.

Miks tunnustusprogrammis osaleda?

Tiitli „Väärtuskasvatuse lasteaed 2018“ pälvinud Võsukese lasteaia direktriss Margery Lilienthal sõnas, et tunnustusprogrammis osalemine on kasulik kõigile: nii lasteaia töötajad, lapsevanemad kui kogukond saavad põhjaliku analüüsi, miks lasteaias midagi tehakse. „Head eneseanalüüsi saab kirjutada vaid siis, kui see on kogu lastaiapere meeskonnatöö, mitte juhi visioon,“ sõnas Lilienthal. „Analüüsi kirjutades leiad õpikohti, kuid võid avastada ka uusi köitvaid ideid ja tegevusi," julgustas ta tunnustusprogrammis osalema.

Lasteaedade eneseanalüüsi kavasid ootame hiljemalt 29. märtsiks 2019 aadressile eetika [ät] eetika.ee. Selleks ajaks ei pea töö lõpuni viimistletud olema, oluline on tehtav üheskoos läbi mõelda ning esialgne kava paika seada.

Lasteaiad saavad tunnustusprogrammis osalemisega taotleda „Hea lasteaia teerajaja 2019“, „Hea lasteaia edendaja 2019“, „Hea lasteaia ekspert 2019“ märgist ning kandideerivad tiitlile „Väärtuskasvatuse lasteaed 2019“.

Eneseanalüüsi kirjutamise juhendid esimest korda osalevatele lasteaedadele ja varem osalenud lasteaedadele.

Loe ka korduma kippuvate küsimuste rubriiki!

Tunnustusprogramm toimub Haridus- ja Teadusministeeriumi riikliku programmi „Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013“ jätkuprogrammi 2015–2020 raames.

Lisainfo

Nele Punnar, TÜ eetikakeskuse projektijuht, tel: +372 538 48320, nele.punnar [ät] ut.ee

Illustratiivne visuaal

Refleksioonipõhine lähenemine toetab teaduseetika arendamist

Pildil on inimesed istumas ja esitlust kuulamas

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad alustavad eestikeelsele haridusele ülemineku ja väärtuspõhise lasteaiakultuuri loomist toetavas programmis

pildi on inimesed laval seismas

Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub koole ja lasteaedu tunnustusprogrammi