Autor:
Pexels.com

Kutsume osalema seminarile „Mida teha plagiaadiga? Väärkäitumisest akadeemilises maailmas“

Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub osalema seminaril „Mida teha plagiaadiga? Väärkäitumisest akadeemilises maailmas“, mis toimub Tartus 27. märtsil kell 14.15 Hotell Londoni konverentsisaalis Oxford Hall.

Akadeemilisest vabadusest pungil maailmas on vähemalt kolm tegevust, mida eranditult hukka mõistetakse: võltsimine, väljamõtlemine ja plagieerimine. Viimane neist on Eestis pragu erilise tähelepanu all, sest kaks suurt ülikooli on sunnitud üle vaatama, kas mõni kraad on ehk teenimatult välja antud.

Seminaril arutleme, kui lihtne on plagiaati kindlaks teha? Mis on ja mis ei ole plagiaat? Millised on akadeemilise kirjutamise levinumad vead ja libastumiskohad?

Neid küsimusi arutame koos prof Margit Sutropi (TÜ humanitaarvaldkonna dekaan, eetikakeskuse juhataja), Diana Lõvi (TÜ sotsiaalteaduste valdkonna õppedisainer) ja dr Tiina Ann Kirsiga (TÜ Eesti mõtteloo vanemteadur, peagi ilmuva akadeemilise kirjutamise õpiku autor) Tartus 27. märtsil kell 14.15–17.15, Hotell Londoni konverentsisaalis Oxford Hall.

Seminari teises pooles arutame väärkäitumise juhtumite üle ja mõtleme, kuidas ülikool peaks sellistel juhtudel reageerima. Seminari arutelu on sisendiks hea teadustava rikkumiskahtlustuste menetlusreeglite väljatöötamisele Tartu Ülikoolis. Tagasisidet annavad TÜ jurist Aliis Liin ja akadeemiline sekretär dr Andres Soosaar.

Ajakava ja registreerumine

 

Lisainfo
Katrin Velbaum, TÜ eetikakeskuse projektijuht, katrin.velbaum [ät] ut.ee, tel: +372 551 9184

Seminari toimumist toetab Tartu Ülikooli arengufond

Illustratiivne visuaal

Refleksioonipõhine lähenemine toetab teaduseetika arendamist

Pildil on inimesed istumas ja esitlust kuulamas

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad alustavad eestikeelsele haridusele ülemineku ja väärtuspõhise lasteaiakultuuri loomist toetavas programmis

pildi on inimesed laval seismas

Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub koole ja lasteaedu tunnustusprogrammi