Linda Leithi loeng, 18. septembril

Teisipäeval, 18. septembril kell 12.15-13.45 peab Lossi tn 36-215 loengu TÜ eetikakeskuse külaline Linda Leith, Christ Church University, Faculty of Education, QiSS (Quality in Study Support) direktor.

Tema loengu teema on 'Quality in Study Support and Critical Friendship for QiSS: the UK experience'

Mis on QiSS (Quality in Study Support)?
QiSS on riiklikult tunnustatud kvaliteedi tagamise progamm, mille on arendanud välja Canterbury Christ Church ülikooli haridusteaduskond koostöös haridusministeeriumiga, tunnustamaks ja nõustamaks koole õpilaste arengu toetamisel. Koolidel ja haridusasutustel on võimalus taotleda kolmeks aastaks kvaliteedimärki tegevuste ja tugisüsteemide rakendamise eest, mis aitavad õpilastel saavutada paremaid õpitulemusi, parandavad käitumist ja kaasatust, vähendavad väljalangevust ja kooli vägivalda, tõstavad õpilaste enesehinnangut, motivatsiooni ning eneeshinnangut.

Kes on kriitlised sõbrad?
Kriitilised sõbrad aitavad koolidel ja haridusasutustel valmistuda tunnustuse taotlemiseks. Nad on koolile peegliks, andes tagasisidet, kus nad oma arengus on ja annavad nõu, milliseid tugiteenuseid arendada, et saavutada parem tase. Nad on heasoovlikud, aga kriitilised nõustajad, kes on vahemeheks kooli ja hindajate vahel.

Christ Churchi QiSS kohta saab ülevaate siit.

Kõik huvilised on väga teretulnud!

Loodame õppida inglise kogemusest ja arendada riikliku väärtusprogrammi raames välja ka eesti kooli jaoks sobiv tunnustussüsteem või kvaliteedimärk "Arengut toetav kool", mis ei keskenduks ainult eksamitulemuste mõõtmisele.

Illustratiivne visuaal

Refleksioonipõhine lähenemine toetab teaduseetika arendamist

Pildil on inimesed istumas ja esitlust kuulamas

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad alustavad eestikeelsele haridusele ülemineku ja väärtuspõhise lasteaiakultuuri loomist toetavas programmis

pildi on inimesed laval seismas

Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub koole ja lasteaedu tunnustusprogrammi