Merike Mitt

Hea haridus on õnne teine nimi.

Ann Plato

Image
Merike Mitt

Olen olnud organisatsioonide koolitaja (meeskonnakoolitused, suhtlemise, juhtimise, enesejuhtimise ja väärtuste teemadel) alates 2003 aastast ning väärtusarenduse nõustaja alates 2012. Väärtuste teema (nii väärtused iseeenses kui enesejuhtimise alus, väärtuse organisatsioonis kui organisatsioonikultuuri kujundaja kui väärtuskasvatus kui meie kõigi tuleviku looja)  on olnud minu südameasjaks, sest see on vundament kõigeks.

Kuna minu esimene haridus oli Tartu Ülikooli rahvaluule eriala, siis on meie pärimus ja juured mulle väga oluliseks. 2012 aastaks töötasin välja vastava väärtuskasvatuse metoodika lasteaedadele ja algklassidele ning siis ilmus ka raamat „Tarkuste Hoidise metoodika. Väärtuskasvatus läbi rahvapärimuse“.  Rõõm on näha selle metoodika levimist Eesti haridusasutustes ja et õpetajad on sellest raamatust tuge ja häid ideid saanud.

Lasteaiad on olnud sellest ajast minu fookuses ka väärtuskasvatuse alal. Olen koolitustega kohtunud 60-70 Eesti lasteaiaga ning rahvaluulekogujana olen jätkuvalt kogunud jagamiseks õpetajate parimaid väärtusarenduspraktikaid.

Väärtuspõhine haridus on minu jaoks oluline. 2018 aastal oli Briti Nõukogu programmi toel võimalus külastada ka Šoti koole, et sealseid häid väärtusarenduspraktikaid meie maale kaasa tuua.

2018. aasta lõpus tuleb trükist välja minu järgmine raamat: „Koos suudame palju. Abiks lasteaiaõpetajale – loo lapsevanematest toetav meeskond grupiprotsesside abil“.

Kuna minu elukohad asuvad nii Tallinnas kui Põlvas, olen valmis koolitama üle Eesti.

 

Parim viis tulevikku ennustada on seda ise kujundada.

Abraham Lincoln

Minu koolituste ja minu tegemiste kohta vaata lähemalt:

www.vaartuskoolitus.ee

www.mastery.ee

www.heatujupood.ee (seal on üleval mitmed väärtuskasvatuse materjalid)

Kriitilised sõbrad

Illustratiivne visuaal

Refleksioonipõhine lähenemine toetab teaduseetika arendamist

Pildil on inimesed istumas ja esitlust kuulamas

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad alustavad eestikeelsele haridusele ülemineku ja väärtuspõhise lasteaiakultuuri loomist toetavas programmis

pildi on inimesed laval seismas

Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub koole ja lasteaedu tunnustusprogrammi