Autor:
Rait Tuulas

Millised on Eesti ja Põhjamaade sarnasused ja erinevused?

Esmaspäeval, 19. juunil kell 17.00 toimub Tartu Ülikooli eetikakeskuse trükisooja raamatu „Eesti JA Põhjamaad -  Eesti KUI Põhjamaa?“ esitlus Estonia talveaias (Estonia puiestee 4, Tallinn).

Image
Raamatukaas "Eesti ja Põhjamaad - Eesti kui Põhjamaa?"

Raamatuesitlusel arutlevad Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja Põhjamaade saatkondade esindajad teemal „Eesti ja Põhjamaad – mis on meis sarnast, mis erilist?“. Esitlus toimub taanlaste hygge vaimus, värskete kaneelirullide ja elava muusikaga. Lisaks paneeldiskussioonile saab kuulata ettekandeid Põhjala ja Eesti identiteedist.

Esitletavas kogumikus „Eesti JA Põhjamaad – Eesti KUI Põhjamaa?“ analüüsivad Põhjala ja Eesti tippteadlased Põhjamaade identiteedi kujunemist ning arutlevad, kas Eesti kuulub või võiks kuuluda Põhjala riikide hulka. Põnevat lugemist pakub ka kogumiku teine osa: arvamuslugude ja fotokonkursi „Eesti JA Põhjamaad – Eesti KUI Põhjamaa?“ võistlustööd.

Täpsem info ja registreerimine: http://www.eetika.ee/et/raamatuesitlus-eesti-ja-pohjamaad

Loe lähemalt raamatu kohta SIIT

Raamatu väljaandmist toetas Haridus- ja Teadusministeerium riikliku programmi „Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013“ jätkuprogrammi 2015–2020 raames.

Esilehe pilt: Rait Tuulas "Koos edasi"

Illustratiivne visuaal

Refleksioonipõhine lähenemine toetab teaduseetika arendamist

Pildil on inimesed istumas ja esitlust kuulamas

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad alustavad eestikeelsele haridusele ülemineku ja väärtuspõhise lasteaiakultuuri loomist toetavas programmis

pildi on inimesed laval seismas

Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub koole ja lasteaedu tunnustusprogrammi