Autor:
Õnne Allaje-Kukk / Tartu Ülikooli eetikakeskus

Õpilaste mängu “Väärtuste avastajad” koolitused jõuavad Tartusse ja Tallinnasse

Sel sügisel on õpetajatel ja noorsootöötajatel taas võimalus õppida kasutama õpilaste mängu „Väärtuste avastajad” ning mängu rände- ja pagulusteemalist lisa. Koolitused toimuvad 24.-25. oktoobril Tartus ja 1.-2. novembril Tallinnas.

Kahepäevasel koolitusel saab lisaks tutvust teha väärtusarutelude juhtimisega, viia end kurssi rändevaldkonna põhifaktidega, kuulda Eesti kogemustest rändetaustaga laste vastuvõtmisel ning arutleda, kuidas rände- ja pagulusteemat koolitunnis käsitleda.

Nendesse koolidesse ja noortekeskustesse, kus veel pole „Väärtuste avastajad” mängukomplekte, anname need teise koolituspäeva lõpus kaasa. Lisaks saavad kõik osalejad värskelt trükist tulnud rändeplakatite kogumiku, mis aitab rääkida noortega põhjustest, miks inimesed rändavad.

Lisainfo ja registreerumine Tartu koolitusele (tähtaeg 20. oktoober või kuni kohti jätkub)
Lisainfo ja registreerumine Tallinna koolitusele (tähtaeg 27. oktoober või kuni kohti jätkub)

Koolitused on osalejatele tasuta.

Lisainfo:
Mari-Liis Nummert
Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektijuht
mari-liis.nummert [ät] ut.ee
+372 5192 2019

Koolitus toimub projekti “Eesti koolide ettevalmistamine pagulustemaatika käsitlemiseks ja pagulaslaste haridustee toetamiseks” raames, mida veab Eesti Pagulasabi koostöös Tartu Ülikooli eetikakeskusega ning mida rahastab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Illustratiivne visuaal

Refleksioonipõhine lähenemine toetab teaduseetika arendamist

Pildil on inimesed istumas ja esitlust kuulamas

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad alustavad eestikeelsele haridusele ülemineku ja väärtuspõhise lasteaiakultuuri loomist toetavas programmis

pildi on inimesed laval seismas

Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub koole ja lasteaedu tunnustusprogrammi