Autor:
Tartu Ülikooli eetikakeskus

Raamatuesitlusel arutleme eetikakoodeksite vajalikkuse üle

Kolmapäeval, 14. juunil algusega kell 14.00 toimub Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus Tartu Ülikooli eetikakeskuse raamatu „Eetikakoodeksid. Väärtused, normid ja eetilised dilemmad“ esitlus.

Üritusel jagavad kogemusi tuntud arvamusliidrid ja oma ala eksperdid. Raamatuesitluse peaesinejaks on professor Elisabeth Hildt Illinoisi Tehnoloogia instituudist, kes räägib eetikakoodeksitest USAs. Lisaks saab kuulata põnevat paneeldiskussiooni. Arutame koos ekspertide ja koodeksite kasutajatega, miks organisatsioonid ja kutseühendused eetikakoodekseid vajavad ning milliste väljakutsetega koostamise protsessis silmitsi tuleb seista. Paneeldiskussioonis osalevad: Heiki Sibul, Agris Peedu, Priit Hõbemägi ja Steven-Hristo Evestus. Paneeldiskussiooni juhib Aive Pevkur.

Tartu Ülikooli eetikakeskuse koostatud „Eetikakoodeksite käsiraamatu“ (2007) ilmumisest on möödunud kümme aastat. Toonane kogumik leidis tänulikke lugejaid – kogu tiraaž müüdi kiiresti läbi. Kümne aastaga on kutsealade ja organisatsioonide hulk, kes on oma eetikakoodeksi vastu võtnud, tunduvalt kasvanud. Esitletava raamatu „Eetikakoodeksid. Väärtused, normid ja eetilised dilemmad“ koostamise ajal võis kokku lugeda juba 217 Eestis kehtivat eetikakoodeksit.

Raamatust on abi ettevõtetele, organisatsioonidele, kutsekodadele ja –liitudele, kes soovivad oma eetikakoodeksi luua või olemasolevat uuendada. Samuti neile, kes soovivad oma organisatsioonis väärtuste üle süsteemselt arutleda ja oma liikmete kasvamist toetada.

Raamatuesitluse kava ja üritusele registreerimine http://www.eetika.ee/et/raamatuesitlus-eetikakoodeksid

Loe lähemalt raamatu kohta SIIT

Raamatu väljaandmist toetas Haridus- ja Teadusministeerium riikliku programmi „Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013“ jätkuprogrammi 2015–2020 raames.

Illustratiivne visuaal

Refleksioonipõhine lähenemine toetab teaduseetika arendamist

Pildil on inimesed istumas ja esitlust kuulamas

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad alustavad eestikeelsele haridusele ülemineku ja väärtuspõhise lasteaiakultuuri loomist toetavas programmis

pildi on inimesed laval seismas

Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub koole ja lasteaedu tunnustusprogrammi