Teadlased USAst ja Soomest pakuvad värsket pilku ning uut teadmist vooruste ja iseloomu kujunemisest

Täna, 9. detsembril kuuleb Tartu Ülikooli eetikakeskuse iga-aastasel väärtuskasvatuse konverentsil välisesinejate ettekandeid haridustöötajate moraalsest professionaalsusest, iseloomukasvatuse headest praktikatest ning teenivast juhtimisstiilist hariduses.

„Konverentsil uurime, miks on vaja iseloomukasvatusele tähelepanu pöörata, kuidas tekivad sisseharjutatud käitumiskalduvused ehk voorused ning milline on õpetajate ja koolijuhtide roll keskkonna loomisel, kus õpilastel saab kujuneda hea iseloom,“ selgitab Mari-Liis Nummert, TÜ eetikakeskuse projektijuht ja konverentsi peakorraldaja.

Teema laialdaseks avamiseks astuvad konverentsil „Harjutades kujuneb iseloom“ üles dr Eija Hanhimäki (Jyväskylä Ülikool, Soome), dr Melinda Bier (Center for Character and Citizenship,USA) ja Deborah Sanders O’Reilly (Center for Character and Citizenship, USA) ning kohalikke näiteid toovad prof Margit Sutrop (Tartu Ülikooli eetikakeskus), Siim Värv (Tartu Herbert Masingu Kool) ja Erli Aasamets (Kilingi-Nõmme Gümnaasium).

Peaesinejate taust on mitmekülgne ning pakub kohalikule auditooriumile uusi ideid ja nippe hariduselu edendamiseks. Dr Eija Hanhimäki uurimisvaldkondadeks on haridusjuhtimine ja juhtimiseetika, moraalisuhted pedagoogikas, väärtused ja eetika õpetamises ning kultuuri- ja vaadetetundlik õpetamine ning mentorlus.  Dr Melinda Bier on ekspert iseloomukasvatuse, õpetajate ettevalmistamise ning professionaalse arengu ning haridusinnovatsiooni valdkonnas. Deborah O’Reilly on spetsialiseerunud eestvedamise teooriatele, eriliselt ka just teenivale juhtimisele.

Konverents toimub 9. detsembril 2019 Tartus, Dorpati konverentsikeskuses (Turu 2).

Lisaks esitleme konverentsil Tartu Ülikooli eetikakeskuse uue väljaande, „Klassijuhataja käsiraamatu“ veebiversiooni. Nagu varasematelgi väärtuskasvatuse konverentsidel, tunnustame koole, kes osalesid tunnustusprogrammis „Hea kool kui väärtuspõhine kool“ ja anname üle rändkarika  väärtuskasvatuse koolile 2019.

Konverentsi programm ja lisainformatsioon
http://www.eetika.ee/konverents2019

Konverents ja tunnustusprogrammid toimuvad Haridus ja Teadusministeeriumi riikliku programmi "Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013" jätkuprogrammi raames. Konverentsi toetab Briti Nõukogu Eestis.

Lisainfo:
Mari-Liis Nummert, Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektijuht, konverentsi peakorraldaja, mari-liis.nummert [ät] ut.ee, +37251922019
Õnne Allaje, Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektijuht, meedia ja kommunikatsioon, onne.allaje [ät] ut.ee, +372 5308 4099

Illustratiivne visuaal

Refleksioonipõhine lähenemine toetab teaduseetika arendamist

Pildil on inimesed istumas ja esitlust kuulamas

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad alustavad eestikeelsele haridusele ülemineku ja väärtuspõhise lasteaiakultuuri loomist toetavas programmis

pildi on inimesed laval seismas

Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub koole ja lasteaedu tunnustusprogrammi