Väärtuskasvatuse konverents toob iseloomukasvatuse üle arutlema teadlased USAst ja Soomest

Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub koolijuhte, -õpetajaid ja –pidajaid ning haridusvaldkonna spetsialiste iseloomukasvatusele pühendatud 12. väärtuskasvatuse konverentsile „Harjutades kujuneb iseloom“, kus esinevad eksperdid välisülikoolidest ja -kompetentsikeskustest.

Konverentsile registreerumine

Inglise filosoof Bertrand Russell on öelnud, et „see, millist haridust me tahame anda oma lastele, sõltub sellest, milliseid iseloomuomadusi peame ideaalseks“. Vooruseetika kohaselt on oluline, et inimene teeks õiget asja, aga ka see, et tal oleksid õigesti toimimiseks vajalikud hoiakud, motivatsioon ja tundemaailm.

„Konverentsil uurime, miks on vaja iseloomukasvatusele tähelepanu pöörata, kuidas tekivad sisseharjutatud käitumiskalduvused ehk voorused ning milline on õpetajate ja koolijuhtide roll keskkonna loomisel, kus õpilastel saab kujuneda hea iseloom,“ selgitab Mari-Liis Nummert, TÜ eetikakeskuse projektijuht ja konverentsi peakorraldaja.

Nummerti sõnul tuleb silmas pidada, et kogu kooli keskkond on väärtusruum, milles iseloom kujuneb – õpilast mõjutavad koolis valitsevad suhted; viis, kuidas koolipere liikmed üksteist kohtlevad; õpilaste eneseteostuse võimalused; õppekava ja tunnis käsitletavad teemad; õpetamisstrateegiad; viis, kuidas hinnatakse õpilaste edasijõudmist; kooli traditsioonid ja ühised tegevused.

Värsket pilku ja uut teadmist vooruste ja iseloomu kujunemise kohta pakuvad väliseksperdid Soomest ja USAst. Konverentsil astuvad üles dr Eija Hanhimäki (Jyväskylä Ülikool, Soome), dr Stephen Sherblom (Lindenwoodi Ülikool, USA), dr Melinda Bier (Center for Character and Citizenship) ning kohalikke näiteid toovad Siim Värv (Tartu Herbert Masingu Kool) ja Erli Aasamets (Kilingi-Nõmme Gümnaasium).

Lisaks esitleme konverentsil Tartu Ülikooli eetikakeskuse uue väljaande, „Klassijuhataja käsiraamatu“ veebiversiooni. Nagu varasematelgi väärtuskasvatuse konverentsidel, tunnustame koole, kes osalesid tunnustusprogrammis „Hea kool kui väärtuspõhine kool“ ja anname üle rändkarika  väärtuskasvatuse koolile 2019.

Konverents toimub 9. detsembril 2019 Tartus, Dorpati konverentsikeskuses (Turu 2).

Konverentsi programm ja lisainformatsioon
http://www.eetika.ee/konverents2019

Konverents ja konkursid toimuvad Haridus ja Teadusministeeriumi riikliku programmi "Eesti ühiskonna väärtusarendus 2009–2013" jätkuprogrammi raames.

Lisainfo:
Mari-Liis Nummert, Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektijuht, konverentsi peakorraldaja, mari-liis.nummert [ät] ut.ee, +37251922019
Õnne Allaje, Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektijuht, meedia ja kommunikatsioon, onne.allaje [ät] ut.ee, +372 5308 4099

Pildil on inimesed istumas laudade taga

Esmakordselt Eestis – 11 haigla ühine kliinilise eetika seminar

Navi lastelaager

Kas ikka tasub Ida-Virumaale õpetajaks minna?

Pildil on avaras saalis inimesed istumas laua taga

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad saavad eestikeelsele õppele üleminekul tuge Tartu lasteaedade kogemustest