Autor:
Tartu Ülikooli eetikakeskus

Aasta alguses õpime, kuidas rääkida lastega vaimsest- ja füüsilisest tervisest

Tartu Ülikooli eetikakeskusel ja Tervise Arengu Instituudil on hea meel kutsuda õpetajaid ja noorsootöötajaid osalema õpilaste mängu koolitustel, mis toimuvad jaanuaris ja veebruaris Tartus, Raplas ning Pärnus.

Tartu koolitus toimub 15.–16. jaanuaril Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 17, Tartu), Rapla koolitus toimub 22.–23. jaanuaril Rapla kultuurikeskuses (Tallinna mnt 17a, Rapla) ja Pärnu koolitus toimub 6.–7. veebruaril Tervise Paradiisi hotelli konverentsikeskuses (Side 14, Pärnu).

Õpilaste mäng “Väärtuste avastajad” sai 2017. aastal lisakäsiraamatu, mis aitab õpetajatel ja õpilastel mõtestada, kuidas lahendada elus ette tulevaid võimalikke tervisega seotud dilemmasid. Uued juhtumid panevad lapsi arutlema nii vaimse- ja füüsilise tervise kui ka meelemürkide üle.

Käesoleva aasta alguses toimuvad kahepäevased koolitused pühendavad ühe koolituspäeva just laste ja noorte tervise teemadele ning lisakäsiraamatu juhtumite kasutamisele. Koolitustel õpime, kuidas suunata väärtusarutelusid klassiruumis või noortekeskuses, saame ülevaate laste ja noorte tervise olukorrast ja trendidest ning õpime seostama lapse tervist ning tervisemõjureid tema õppimisvõime ja -keskkonnaga.

Koolitus on osalejatele tasuta ning pärast koolituse lõppu saab mängukomplektid endaga kaasa. Oma majutuse ning transpordi eest vastutab koolitusel osaleja.

Registreeru Tartu koolitusele (kuni 10. jaanuarini)
Registreeru Rapla koolitusele (kuni 16. jaanuarini)
Registreeru Pärnu koolitusele (kuni 31. jaanuarnini)

 

Lisainfo

Mari-Liis Nummert, Tartu Ülikooli eetikakeskuse projektijuht, mari-liis.nummert [ät] ut.ee, +372 5192 2019

Pildil on inimesed istumas laudade taga

Esmakordselt Eestis – 11 haigla ühine kliinilise eetika seminar

Navi lastelaager

Kas ikka tasub Ida-Virumaale õpetajaks minna?

Pildil on avaras saalis inimesed istumas laua taga

Kohtla-Järve ja Narva lasteaiad saavad eestikeelsele õppele üleminekul tuge Tartu lasteaedade kogemustest